Jump to content

Welcome to Time4Play - Server SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Problemă F8

• Please log in to reply
5 replies to this topic

nNat

nNat

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Bună ziua Time4Play ! Am și eu o problemă cu F8 în GTA .

Când încerc să fac o poză îmi apace aceasta  : 

Wu7DGn9.png

Așa îmi face de când am băgat windows 10 .

Vă rog frumos să mă ajutați ! 

o3dXV4O.gif                                     

9CfBOSY.gif                         tumblr_n6yz9pbF3K1s40t92o1_500.gif       BgrauDJ.gif

FC_Dinamo.jpg              

ReasoN.

ReasoN.

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Verifică ca în ( Options > Display setup > Store Gallery Photos ) opţiunea să fie setată pe ON. Totodată, verifică să ai în My Documents următorul director ( GTA San Andreas User Files\SAMP\screens ).

Sau daca nu merge

Totuşi am găsit ceva ce ar putea fi o soluţie la problemă:

Salvează fişierul gta_sa.set aflat în My Documents\GTA San Andreas User Files undeva prin calculator, pe urmă şterge-l din My Documents\GTA San Andreas User Files. Intra şi verifică. În cazul în care problem persistă reintrodu fişierul în director din nou şi foloseşte funcţia Screenshot al unui program de filmat (Fraps, Bandicam..sau altele).

Si in cel mai rau caz problema este de la rezolutie. Stiu, nu are sens (nici pentru mine), dar este un bug. Schimba rezolutia si fa SS. Poti incerca mai multe rezolutii, sa fii sigur. Daca nu o vei rezolva asa, folosesti alt program pentru capturarea imaginii cum ar fi: Fraps, Bandicam, PlayClaw, etc.

p0osbxz.png

CrazyFenomen

CrazyFenomen

Advanced Member

• Premium User
  • 57 posts

si continuarea:

Deci: schimbi rezolutia, daca ai rezolutia 1024x768 o schimbi in 600x800 si dupa iar in 1024x768. Schimbi din rezolutie mare in rezolutie mica si iar in rezolutie mare. Acest lucru trebuie sa-l faci de fiecare data cand te loghezi pe server.

CyYKIm5.png

VaLkyrie

VaLkyrie

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posibil sa fie de la rezulutia jocului pe care o ai tu,  pune-o pe cea mai mare, adica 1366x768 sau 1366x768.

Poti verifica si in Options -> Display Setup -> Story Gallery Photos, iar daca e OFF, pune-o pe ON.

nNat

nNat

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts

Vă mulțumesc pentru ajutorul oferit ! 

o3dXV4O.gif                                     

9CfBOSY.gif                         tumblr_n6yz9pbF3K1s40t92o1_500.gif       BgrauDJ.gif

FC_Dinamo.jpg              

DeLux

DeLux

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 271 posts

Ieşi de pe server şi intră iar, daca tot aşa face, este posibil să fie ceva corupt, aşa că dă-i un reinstall la joc.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users